м. Тернопіль, вул. Мазепи 10, офіс 503

+38 (096) 561 55 59

Сучасні тенденції у веб-дизайні такі, що потрібно намагатися раціонально поєднати інформаційну складову та мінімалістичне оформлення. Адже зараз серфінг інтернету зводиться до швидкого скролінгу і діагонального перегляду сайтів, з якого складно вихопити всю інформацію, яку хотіли представити власники сайту. Тому, щоб дійсно зацікавити користувача, потрібно бути оригінальним.

Одним із найцікавіших рішень тут стало використання слайдерів у веб-дизайні. Саме за допомогою них можна яскраво, коротко та наочно показати найважливішу інформацію, яку користувач отримає на сайті. Деяким слайдери здаються зайвим прикрасою та засобом «навантаження» сайту, проте при грамотній розробці він буде величезним плюсом.

Що таке слайдер?

Слайдер – це спеціальний елемент веб-дизайну, що є блоком певної ширини найчастіше в шапці веб-сторінки. Головна його фішка в елементах, що змінюються в ручному або автоматичному режимі – картинок, текстів і посилань.

Популярність слайдери набули з поширенням javascript -фреймворків. Саме за допомогою них створюються різноманітні ефекти анімації та інші «плюшки» на слайдерах. Зараз існує досить багато готових рішень, що не вимагають програмування, наприклад RoyalSlider , SlideDeck , NivoSlider , Supersized та інші. Вони знаходяться у загальному доступі та абсолютно безкоштовні, проте іноді мають різні обмеження – робота лише із зображеннями, платна основа тощо.

Для популярних систем керування сайтом розроблені різні плагіни з реалізацією слайдерів з безліччю ефектів. Наприклад , для WordPress це плагін Con Slider, Slideshow Gallery, Content Slide. У більшості випадків слайдери створюються на основі ресурсів бібліотеки JQuery , проте власний слайдер можна розробити і засобами HTML 5 та CSS 3 практично без використання скриптів!

Структура слайдера

Стандартний слайдер для сайту складається з 3-5 картинок, які змінюють одна одну через певний часовий інтервал або при ручному натисканні на перемикачі. Загалом можна виділити такі складові елементи будь-якого слайдера:

  • Екран
  • Засоби навігації
  • Маркери із загальною кількістю слайдів та поточним станом

 

Зображення, що змінюються на екрані називаються слайдами . Вони можуть бути як просто зображеннями, так і супроводжуватися додатковими текстовими блоками з інформацією, посиланнями або таблицями. В цілому, в слайдер можна вставити навіть відео анімацію.

Деякі слайди включають додаткові функції:

  • Мініатюри інших слайдів
  • Таймер зміни слайду
  • Паузу при наведенні на слайд

Однак краще не перевантажувати цей елемент та вибрати функції, які дійсно доцільно використовувати.

Навіщо потрібний слайдер на сайті?

Однією з найважливіших причин, через яку на сайті використовуються слайдери – це поведінка сучасних користувачів: зараз практично всі віддають перевагу графічному вигляду текстової інформації. Інтернет-користувачі хочуть отримати максимум корисного контенту за мінімум часу. Якщо сайт цього не може забезпечити, то більша ймовірність того, що відвідувач піде на інший ресурс.

Проте зовсім без тексту не можна. Адже сферу діяльності деяких компаній не можна просто описати у 2-3 словах. Та й будь-який seo – фахівець скаже вам, що на головній сторінці обов’язково повинен розміщуватись хоча б невеликий шматочок тексту з входженнями ключових слів. Тому найчастіше виникає конфлікт інтересів. В ідеалі головна сторінка сайту має:

  • Містити найважливішу інформацію про компанію та її діяльність;
  • Задовольнити баланс між графікою та правилами seo -оптимізації;
  • Задовольняти побажання замовника та відвідувачів.